• + 48 693 090 197
 • kontakt@klimatyzacja-szczecin.eu

Klimatyzacja techniczna

chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczych

chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczych – logo Pfannenberg

 

Chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczych

Zarządzanie ciepłem i chłodzenie procesowe obudów elektrycznych

Firma Pfannenberg to jedna z niewielu firm na całym świecie, które opracowują i produkują całe linie produktów do zarządzania ciepłem w przemyśle. To pozwala nam obsługiwać naszych klientów kompleksowo. Tworząc wraz z naszymi partnerami sprzedażowymi i oddziałami jeden zespół, jesteśmy wykwalifikowanym, kompetentnym i elastycznym partnerem dla naszych klientów.

Nieustannie wykorzystujemy pomysły naszych klientów w pracy nad nowymi produktami i nieustannie wyznaczamy kamienie milowe w konstrukcji produktów przyjaznych dla użytkowników. Mamy oddziały projektowe w Niemczech, Włoszech i w USA, a od początku 2010 r. także w Chinach, co czyni nas jedną z wiodących firm w zakresie wdrażania w produkcji trendów rynkowych.

Oszczędne wykorzystanie zasobów, czyli minimalizacja zużycia energii, to kwestia coraz ważniejsza dla końcowych użytkowników naszych produktów. W ten trend wpisujemy się, tworząc po prostu oszczędne urządzenia. Zapraszamy do kontaktu i przetestowania naszych kompetencji. Dzięki naszym Usługom Globalnym jesteśmy w stanie nie tylko indywidualnie wspierać rozwój naszych klientów zorientowany na ich własnych odbiorców, ale możemy im także towarzyszyć, oferując nasze produkty na poziomie globalnym.

żródło: http://www.pfannenberg.com/pl


Serie klimatyzatorów DTS, DTI i DTT

Oprócz jakości, funkcjonalności i wydajności w czasie ich tworzenia wzięliśmy pod uwagę także ich łatwość obsługi serwisowej.

W centrum uwagi w fazie realizacji naszego produktu jest zawsze bezproblemowe działanie sterownika procesowego, a także zoptymalizowane zużycie energii oraz wykorzystanie materiałów i czasu.

Serie DTI i DTS to dwie linie wyjątkowych klimatyzatorów. Spełniają one wszystkie wymagania stawiane w montażu częściowo wpuszczonym (DTI) i bocznym (DTS) w obudowach każdego rozmiaru.

Ponadto oferujemy absolutną światową innowację: DTT. Klimatyzatory do montażu dachowego z tej linii zapewniają unikalne bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu innowacyjnego opatentowanego systemu zarządzania kondensatem i umożliwiają montaż w nawet najbardziej ograniczonej przestrzeni.


Rodzina εCOOL od Pfannenberg

Gdziekolwiek zobaczą Państwo logo εCOOL, będzie ono oznaczało produkt Pfannenberg wyróżniający poprzez następujące zalety:

chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczych

 • wydajność energetyczna
 • ekologiczność
 • łatwa obsługa

Standard dla przyszłości

Poprzez swoją serię produktów Pfannenberg odpowiedział na rosnące wymagania klientów oraz wysoką świadomość ekologiczną. Celem przy tworzeniu linii εCOOL jest możliwie jak największa wydajność kosztów przy najwyższej mocy chłodniczej.

Najwyższa wydajność energetyczna

Seria εCOOLcharakteryzuje się niesamowitym postępem w rozwoju, w porównaniu z poprzednią serią DTI/DTS.

chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczychSpecjalnie zaprojektowane komponenty, połączone z inteligentną elektroniką najnowszej generacji, redukują zużycie energii aż do 43 %,

chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczycha w trybie stand-by o kolejne 10 %.

eCOOL DTI/DTS i DTT

chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczych

Klimatyzatory boczne i górne

 

Standard przemysłowy najwyższej jakości urządzeń DTI/DTS całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na klimatyzatory boczne (DTS) oraz częściowo wbudowane w szafę (DTI), dla wszystkich rozmiarów szaf sterowniczych.

Dodatkowo seria klimatyzatorów dachowych – DTT Pfannenberg, zapewnia nigdy dotąd nieosiągnięte standardy, dzięki innowacyjnemu i opatentowanemu systemowi zarządzania kondensatem.
Tym samym seria εCOOL jest prekursorem dla najnowszej generacji klimatyzatorów.

Kompatybilność wycięć montażowych z wymiennikami ciepła powietrze/powietrze i powietrze/woda.

Chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczych jest bardzo istotne dlatego komponenty w szafach elektrycznych są często modyfikowane, zmieniają się także wymagania dotyczące kontroli temperatury. Nagle może zajść potrzeba wymiany wymiennika ciepła powietrze/powietrze, który był dotychczas optymalnym rozwiązaniem, na aktywne chłodzenie przy pomocy klimatyzatora εCOOL.
Wymiana ta przebiegnie bez żadnych problemów, gdyż dane urządzenia mają takie same wycięcia montażowe.
Dzięki temu mają Państwo zapewnioną stabilność procesów i projektów, nawet w przypadku gruntownych modyfikacji.

chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczych

klimatyzatory drzwiowe

Efektywna oszczędność kosztów po zastosowaniu urządzeń chłodniczych Pfannenberg εCOOL

Porównanie kosztów na przykładzie małego zakładu, stosującego pięć urządzeń chłodniczych i pracującego w trybie dwuzmianowym. Porównanie dotyczy DTI 6401 o mocy chłodzenia 2000 W z porównywalnym urządzeniem dostępnym na rynku.

chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczych

Wykresy oszczędzania energii

Nowe zalety klimatyzatorów εCOOL serii DTI/DTS (chłodzenie i wentylacja szaf sterowniczych)

 

 • Nowy filtr adaptacyjny
 • Nowy Tryb Oszczędzania Energii (Energy Saving Mode) z dodatkowym czujnikiem temperatury

 Łatwa obsługa: perfekcyjnie przyjazna obsługa obniża bieżące koszty

 • Oszczędność czasu
 • Przemyślane rozwiązania dotyczące instalacji i obsługi
 • Łatwy montaż

Klimatyzatory DTT chronią w 100 % przed gromadzącym się kondensatem

 • Wszystkie niebezpieczeństwa, które występowały przy standardowych urządzeniach, zostały całkowicie wyeliminowane dzięki serii DTT (do montażu dachowego).
 • DTT – bezpieczeństwo z 4-krotną ochroną przed kondensatem!

Łatwe użytkowanie: tnij koszty dzięki przyjaznemu serwisowi i konserwacji klimatyzatorów DTT

Zaletą serii DTT jest także prosty montaż, łatwa obsługa i przyjazny serwis. Klimatyzatory znajdą zastosowanie w miejscach o ograniczonej ilości przestrzeni. Tym samym seria DTT zapewnia klika korzyści na raz oraz zapewnia efektywne chłodzenie i wentylację szaf sterowniczych.

 • Bardzo długie intwerwały serwisowe
 • Wymiana filtra w ciągu kilku sekund
 • Perfekcyjny dostęp komponentów elektronicznych I silnika wentylatora
 • Inteligentne mocowanie dzięki systemowi Twist & Fit