klimatyzacja statkowa, oferujemy montaż klimatyzacji na statkach, kutrach, holownikach , posiadamy doświadczenie w tym segmencie usług. Czas montażu klimatyzatora na statku wynosi około 8 godzin, który zależny jest od wielu czynników takich jak grubość ścian grodziowych, pochylenie pokładu przy montażu jednostki zewnętrznej do podłoża czy też szerokości przejść w korytarzach oraz decyzji o umiejscowieniu samej jednostki wewnętrznej. Podczas pobytu w porcie nasz przedstawiciel przyjedzie na Twój statek, dokona niezbędnych pomiarów i oględzin oraz przedstawi rozsądną ofertę montażu-dotyczy portu czy też stoczni w Szczecinie, do pozostałych portów i stoczni województwa zachodniopomorskiego dojedzie za opłatą pokrywającą koszt dojazdu. Klimatyzujemy strefę socjalną (kuchnia, kambuz, kajuty) oraz mostek. Usługę realizujemy wyłącznie w portach i stoczniach województwa zachodniopomorskiego. Dla zamontowanego zestawu klimatyzacyjnego zapewniamy stały serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Każdy klimatyzator oferowany przez nas ma funkcje chłodzenia, grzania, mieszania powietrza i osuszania i na życzenie jonizowanie ujemne powietrza.
Wykonujemy również naprawy i przeglądy techniczne systemu klimatyzacji oraz wentylacji, zapraszamy zainteresowanych do działu serwis.
Zapraszamy do współpracy i życzymy stopy wody pod kilem.
zadzwoń tel. 693 090 197
Przykładowy montaż klimatyzatora LG na pokładzie.
klimatyzacja statkowa – Statki są specyficznymi obiektami, w których szereg zamkniętych pomieszczeń przemieszcza się przez różne strefy pogodowe i klimatyczne. Pomieszczenia te wymagają sztucznego kształtowania mikroklimatu, gdyż w większości muszą być szczelnie zamykane. Większość statków budowanych w stoczniach krajowych projektuje się na nieograniczony rejon pływania. Są to statki klimatyzowane, z pełnym procesem uzdatniania powietrza tzn.: ogrzewanie i chłodzenie oraz nawilżanie i osuszanie, jak również filtracja. A co jeśli statek, holownik czy inna jednostka nie jest wyposażona w system klimatyzacji ? Nic złego , istnieje możliwość wyposażenia jednostki w klimatyzację.
Dla statków z małą ilością ludzi, na których pomieszczenia mieszkalne i socjalne znajdują się w jednym przedziale pożarowym, zaleca się umieszczać urządzenia instalacji klimatyzacyjnej w jednym pomieszczeniu.
Strumień objętościowy powietrza nawiewanego w przestrzeń klimatyzowaną powinien być większy od strumienia wyciągu mechanicznego o około 10%.
Na dużych statkach należy bilansować każdy pokład oddzielnie, a na statkach pasażerskich należy bilansować oddzielnie także część załogową.
Przewody transportujące powietrze powinny być wysokoszczelne typu spiro. Tylko względy konstrukcyjne lub brak rur o odpowiedniej przepustowości może spowodować zastosowanie kanałów prostokątnych. Zastrzeżenie to nie dotyczy instalacji z centralami średnio lub niskoprężnymi, gdzie zwykle występuje sieć wykonana z kanałów prostokątnych. (…)