Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/wordpress-firewall/wordpress-firewall.php on line 245

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/plugins/wordpress-firewall/wordpress-firewall.php on line 245
klimatyzacja statkowa ⋆ KLIMATYZACJA-SERWIS-SZCZECIN
  • + 48 693 090 197
  • kontakt@klimatyzacja-szczecin.eu

klimatyzacja statkowa

        klimatyzacja statkowa, oferujemy montaż klimatyzacji na statkach, kutrach, holownikach , posiadamy doświadczenie w tym segmencie usług. Czas montażu klimatyzatora na statku wynosi około 8 godzin, który zależny jest od wielu czynników takich jak grubość ścian grodziowych, pochylenie pokładu przy montażu jednostki zewnętrznej do podłoża czy też szerokości przejść w korytarzach oraz decyzji o umiejscowieniu samej jednostki wewnętrznej.  Podczas pobytu w porcie nasz przedstawiciel przyjedzie na Twój statek, dokona niezbędnych pomiarów i oględzin oraz przedstawi rozsądną ofertę montażu-dotyczy portu czy też stoczni w Szczecinie, do pozostałych portów i stoczni województwa zachodniopomorskiego dojedzie za opłatą pokrywającą koszt dojazdu. Klimatyzujemy strefę socjalną (kuchnia, kambuz, kajuty) oraz mostek. Usługę realizujemy wyłącznie w portach i stoczniach województwa zachodniopomorskiego. Dla zamontowanego zestawu klimatyzacyjnego zapewniamy stały serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Każdy klimatyzator oferowany przez nas ma funkcje chłodzenia, grzania, mieszania powietrza i osuszania i na życzenie jonizowanie ujemne powietrza.

Wykonujemy również naprawy i przeglądy techniczne systemu klimatyzacji oraz wentylacji, zapraszamy zainteresowanych do działu serwis.

  Zapraszamy do współpracy i życzymy stopy wody pod kilem.


zadzwoń tel. 693 090 197


klimatyzacja statkowa

Klimatyzator LG zamontowany na pokładzie

Przykładowy montaż klimatyzatora LG na pokładzie.

klimatyzacja statkowa – Statki są specyficznymi obiektami, w których szereg zamkniętych pomieszczeń przemieszcza się przez różne strefy pogodowe i klimatyczne. Pomieszczenia te wymagają sztucznego kształtowania mikroklimatu, gdyż w większości muszą być szczelnie zamykane. Większość statków budowanych w stoczniach krajowych projektuje się na nieograniczony rejon pływania. Są to statki klimatyzowane, z pełnym procesem uzdatniania powietrza tzn.: ogrzewanie i chłodzenie oraz nawilżanie i osuszanie, jak również filtracja. A co jeśli statek, holownik czy inna jednostka nie jest wyposażona w system klimatyzacji ? Nic złego , istnieje możliwość wyposażenia jednostki w klimatyzację.

Dla statków z małą ilością ludzi, na których pomieszczenia mieszkalne i socjalne znajdują się w jednym przedziale pożarowym, zaleca się umieszczać urządzenia instalacji klimatyzacyjnej w jednym pomieszczeniu.

Strumień objętościowy powietrza nawiewanego w przestrzeń klimatyzowaną powinien być większy od strumienia wyciągu mechanicznego o około 10%.
Na dużych statkach należy bilansować każdy pokład oddzielnie, a na statkach pasażerskich należy bilansować oddzielnie także część załogową.
Przewody transportujące powietrze powinny być wysokoszczelne typu spiro. Tylko względy konstrukcyjne lub brak rur o odpowiedniej przepustowości może spowodować zastosowanie kanałów prostokątnych. Zastrzeżenie to nie dotyczy instalacji z centralami średnio lub niskoprężnymi, gdzie zwykle występuje sieć wykonana z kanałów prostokątnych. (…)